pixel
Testy sprzętu

⚡ [TEST] Kamizelka Newline Core Vest. Recenzja na dwa głosy

2020-11-20
⚡ [TEST] Kamizelka Newline Core Vest. Recenzja na dwa głosy
Kamizelka do biegania to jeden z tych nieoczywistych, ale absolutnie genialnych biegowych wynalazków! Nie zawsze potrzebujemy pełnej kurtki do ochrony przed zimnem, ale to, czego zawsze szukamy w odzieży do biegania to optymalny komfort termiczny. Bez względu na to, czy chodzi o bieganie latem przy upalnej pogodzie, czy trening w zgoła odmiennych warunkach. Kamizelka do biegania to tylko, albo aż, kurtka bez rękawów. O tym jak takie rozwiązanie sprawdza się podczas codziennych treningów w okresie przejściowym i w jaki sposób można za jej pomocą komponować różnorakie zestawy ubioru do biegania jesienno-zimowo-wiosenną porą przeczytacie w dalszej części naszej recenzji. Kamizelkę Newline Core Vest opiszemy z perspektywy zarówno biegającego mężczyzny (czyli mnie) i biegającej kobiety - Lucyny z NBR TEAM, zapraszamy do lektury!

SPIS TREŚCI:Staramy się, aby nasze materiały wyczerpywały dany temat i zawsze były na czasie. Stąd taka rozbudowana struktura, informacje o dacie aktualizacji oraz praktyczny spis treści.

[AKTUALIZACJA]: Kamizelka Newline Core Vest, 20.11.2020

  1. Kamizelka Newline Core Vest: tytułem wstępu
  2. Newline Core Vest: pierwsze wrażenia
  3. Wrażenia z biegania w kamizelce Newline Core Vest [TEST]
  4. Recenzja Newline Core Vest: Podsumowanie

KAMIZELKA NEWLINE CORE VEST: TYTUŁEM WSTEPUGRZEGORZ: Z jakiegoś, powodu jesienią i zimą najwięcej sprzedajemy utlraciepłych rzeczy do biegania. Jak leginsy czy spodnie, to te najcieplejsze, na największe mrozy. Jak kurtka, to od razu na największe hardkory. Nawet w pierwszych dniach jesieni, gdy jeszcze sporo czasu można przebiec ubranym powiedzmy dość lekko, dużo naszych klientów wybiera rozwiązania “skrajne”. Recenzją kamizelki Newine Core Vest chcielibyśmy zaproponować rozwiązanie zgoła odmienne. Coś, co sprawdzi się przede wszystkim w okresie przejściowym. Mam tu na myśli wczesną jesień (choć kamizelka może być również częścią zimowego ubioru “na cebulkę” - o tym w dalszej części testu), cieplejsze dni zimy czy pierwsze wiosenne treningi.
test kamizelki Newline Core Vest

Kamizelka do biegania to jedna z najpraktyczniejszych rzeczy do biegania w okresie przejściowym! Zdj. Natural Born Runners.Okres przejściowy charakteryzuje się dużą zmiennością warunków, w których przyjdzie nam trenować. Pierwsze treningi jesienią będą wyglądały odmiennie od tych wiosennych. Po lecie, ziemia i las będą jeszcze oddawały ciepło. Tę samą temperaturę wiosną odczujesz zupełnie inaczej! Pierwsze wiosenne treningi to jeszcze bieganie z mroźnym powietrzem w tle. Zarówno jesienią czy wiosną jednym z największych utrapień będzie jednak wiatr. Łatwo w takich warunkach o przewianie rozgrzanego organizmu. Kurtka to jeszcze lub już za dużo. Na takie warunki wymyślono właśnie kamizelkę! Gdy nie wiesz co na siebie nałożyć, czy nie ubierasz się właśnie za grubo / za cienko, kamizelka rozwiązuje ten problem. Jest lekka, chroni przed wiatrem, ale przede wszystkim pozwala na doskonałą wentylację całego organizmu. Dobra, wiecie już w jakich okolicznościach sprawdzi się kamizelka do biegania, a teraz przejdźmy do konkretów, jak biegało nam się w kamizelkach Newline Core Vest?


KAMIZELKA NEWLINE CORE VEST: PIERWSZE WRAŻENIAGRZEGORZ: O tym, że kamizelki w stylu Newline Core Vest to ultrafajna rzecz przekonałem się już dobrych kilka lat temu. Jednym z moich ulubionych gadżetów, które dostałem podczas udziału w zawodach (i to jeszcze jako gadżet “finishera”!) była właśnie kamizelka biegowa. Na mecie Cortina Trail (polecam!) dostałem cieniutką kamizelkę, która przez długi czas towarzyszyła mi na biegowych trasach. Wracając jednak do Newline Core Vest! Uwagę przyciąga piękny, żywy niebieski kolor (jest też dostępna w innych wariantach kolorystycznych). Kamizelka po prostu ładnie wygląda. Dobrze sprawdza się też odblaskowe logo Newline w przedniej części, dzięki któremu zyskujemy na bezpieczeństwie podczas wieczornych treningów.
test opinie kamizelki Newline Core Vest

Kamizelka posiada boczną kieszonkę na zamek, w której zmieszczą się podręczne drobiazgi. Zdj. archiwum Natural Born Runners.LUCYNA: Newline Core Vest cechuje prostota. Bardzo lekka, nie zajmuje wiele miejsca i gdyby okazało się, że jest nam za ciepło można upchać ją w tylnej kieszonce leginsów lub pasie. Krój lekko dopasowany, ale taki, który dobrze leży nie tylko na osobach szczupłych, ale również takich, które niekoniecznie szukają odzieży, która podkreśla kształty. Dobrze sprawdzają się lamówki zarówno na ramionach jak i u dołu kurtki, które dodatkowo chronią przed wiatrem (sprawiają, że nie podwiewa on materiału od dołu). Kamizelki prawie nie czuć na ciele. Materiał, z którego jest wykonana jest bardzo cienki i przyjemny w dotyku. Zamek rozciągnięty na całej długości kamizelki daje dużą swobodę jeśli chodzi o regulowaniem poziomu wentylacji.


WRAŻENIA Z BIEGANIA W KAMIZELCE NEWLINE CORE VEST [TEST]GRZEGORZ: Jeśli w jednym zdaniu mielibyśmy opisać główny cel odzieży do biegania, to zdecydowanie byłoby to coś w stylu “zapewnienie optymalnego komfortu termicznego w trakcie wysiłku fizycznego”. Wychodzisz na trening i mając na sobie odpowiednio dobraną (do temperatury i intensywności wysiłku) odzież powinno być Ci po prostu komfortowo. Dla początkujących biegaczy to dość trudna sprawa (tu polecamy nasze ➡️ poradniki w temacie ubioru do biegania, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym), ale nawet jeśli biegasz już X lat, to łatwo jest popełnić prosty błąd i ubrać się po prostu za ciepło.

To, co sprawdza się u mnie w 98% przypadków to sytuacja, w której wychodząc na trening, będąc już na zewnątrz jest mi nieco zimno. I tak ma być! To znak, że w trakcie biegu rozgrzeję się dostatecznie. Kamizelki Newline Core Vest używałem w dwóch konfiguracjach - jako druga warstwa nakładana na bieliznę termoaktywną lub jako odzież wierzchnia (trzecia warstwa) nałożona na bieliznę termo i cienką bluzę. W MOIM przypadku (to podkreślenie subiektywnych wrażeń jest szalenie istotne, każdy inaczej reaguje na temperaturę) zestaw bielizna + kamizelka idealnie sprawdzał się mniej więcej do temperatury 6-7 stopni.
test opinie kamizelki Newline Core Vest

Niska waga, małe gabaryty po spakowaniu i zamek na całej długości. Kamizelka Newline Core Vest jest niezwykle kompaktowa! Zdj. archiwum Natural Born Runners.LUCYNA: Mimo że na co dzień jestem zmarzluchem, to nie znoszę gdy podczas biegu jest mi za gorąco. Już na pierwszym treningu w kamizelce Newline Core Vest okazało się, że jest dla mnie idealnym kompromisem pomiędzy bieganiem w jednej, a dwóch warstwach. Nawet późną jesienią i wczesną wiosną większość jednostek wykonuję w samej koszulce, nawet gdy wszyscy inni biegacze (włączając Grzegorza) trenują już dużo cieplej ubrani. Często jednak podczas rozgrzewki lub schłodzenia było mi bardzo zimno. Teraz (w temperaturach od 5 do 15 stopni) niemal na każdy trening zabieram ze sobą kamizelkę, którą ściągam po około 2 km i ubieram z powrotem podczas schłodzenia.

Kamizelka świetnie chroni przed wiatrem - ciało jest zabezpieczone przed chłodem i przewianiem, jednocześnie pod pachami zostaje otwarta przestrzeń, która pozwala na swobodny przepływ powietrza. Tył kamizelki wykonano ze świetnie oddychającej, elastycznej siateczki. Taka konstrukcja sprawia, że kamizelkę Newline Core Vest można miksować w naprawdę wielu konfiguracjach! Bielizna termo z długim rękawem + kamizelka, dwie warstwy + kamizelka, bielizna termo z krótkim rękawem, bluza i na to dopiero kamizelka... możliwości jest naprawdę sporo. Warto na sobie przetestować, jakie rozwiązanie pasuje nam najbardziej.

GRZEGORZ: Kamizelka świetnie sprawdza się również w trakcie zawodów / intensywniejszych treningów w niskich temperaturach. Zamek rozpinany na całej długości daje naprawdę spore pole manewru jeśli chodzi o możliwość wentylacji. Choć jedno, czego mi zabrakło, to rozwiązania znanego z wiatrówek, czyli specjalnego klipsu, który łączyłby górną część kamizelki. W takim rozwiązaniu można by rozpiąć kamizelkę na całej prawie długości - góra wciąż byłaby spięta klipsem, a otwarty zamek oferowałby swobodny dostęp świeżego powietrza do środka.
Opinie test kamizelki Newline Core Vest

Tył kamizelki to siateczkowy materiał, który świetnie "oddycha". Zdj. archiwum Natural Born Runners, Piotr OleszakNiska waga i małe gabaryty kamizelki sprawiają, że często w okresie przejściowym (wiosna/jesień) ten sprzęt zmienia swoje miejsce położenia. Tzn. zaczynam trening w kamizelce i później chowam ją do pasa czy wciskam za leginsy. Boczna kieszonka na zamek przydaje się na zapas chusteczek, opaskę na głowę czy schowanie rękawiczek. Klucze czy telefon też tam się zmieszczą, ale wtedy trzeba poratować się wsadzeniem materiału pod leginsy - żeby w trakcie biegu ten większy pakunek “nie majtał się”.

Kamizelki Newline Core Vest używam mniej więcej od marca do kwietnia - w okresie wiosennym oraz od września do listopada w okresie jesiennym. Wychodzi więc na to, że tego typu kamizelka sprawdza się mniej więcej przez ⅓ roku. I tak to właśnie z tą naszą pogodą w Polsce jest, ⅓ roku to taki okres przejściowy kiedy musisz być przygotowany niemalże na każdą ewentualność pogodową! A kamizelka Newline Core Vest idealnie sprawdza się jako taki sprzęt do zadań specjalnych.
Opinie pas kamizelka Newline Core Vest

Kamizelka Newline Core Vest występuje w kilku wariantach kolorystycznych. Zdj. archiwum Natural Born Runners, Piotr OleszakRECENZJA KAMIZELKI NEWLINE CORE VEST: PODSUMOWANIEGRZEGORZ: Kamizelka do biegania to sprzęt trochę niepozorny, niedoceniany. “Kurtka bez rękawów”, taka trochę niepełna jej siostra. Może lepiej zainwestować w pełną kurtkę? I mieć te rękawy?! Z drugiej strony jeśli pomyślisz sobie, że przez ⅓ roku kamizelka biegowa może być w regularnym użyciu, że ten sprzęt zapewni Ci optymalny komfort termiczny w treningach w okresie przejściowym, to może jednak warto zainwestować w tego typu rozwiązanie?

LUCYNA: Newline Core Vest to sprzęt, który używam na okrągło. Jego uniwersalność sprawia, że prawdopodobnie będziesz sięgał / sięgała po niego częściej niż Ci się wydaje! To świetny ubiór na codzienne treningi w zmiennej aurze oraz starty w zimowych zawodach.


Dodaj do koszyka Newline Core Vest

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi