pixel
ilość znalezionych towarów: 16

SQUEEZY

  Squeezy - historia firmy

  Squeezy Sports Nutrition to firma pochodząca z Niemiec, ale jej korzenie sięgają Południowej Afryki. To właśnie tam, w połowie lat 80., Dr. Timothy Noakes , profesor edukacji sportowej i nauk sportowych na Uniwersytecie w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki oraz autor jednej z najpopularniejszych na świecie książek o bieganiu "Lore of Running", miał genialny pomysł. Jako ambitny maratończyk, zdawał sobie sprawę, że problemy z wydajnością mogą wynikać z niewystarczającego dostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości węglowodanów. To skłoniło go do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, jak zapewnić organizmowi niezbędną energię przed treningami i w trakcie zawodów?

  W 1987 roku, dr Timothy Noakes wraz ze swoim zespołem opracował żel energetyczny zawierający wystarczająco dużo energii - około 25 gramów - aby zapewnić sportowcowi energię, którą potrzebuje podczas godzinnego wysiłku. Aby ułatwić jego spożywanie, Noakes i jego zespół stworzyli małą plastikową saszetkę, z której żel mógł być łatwo wyciśnięty (Squeeze - co w języku angielskim oznacza “wyciskać”, pochodzenie nazwy Squeezy wzięło się właśnie od tego angielskiego czasownika) do ust.

  Squeezy - uznawana za pierwszą markę żeli energetycznych

  Produkt nie był szerzej znany poza RPA, dopiero odkrycie go przez aktualnego dyrektora generalnego marki Squeezy pomogło żelom zaistnieć w świadomości biegaczy. Squeezy, które pod tą nazwą zaczęło funkcjonować w 2000 roku, uznawane jest za jedną z pierwszych firm na świecie, która wprowadziła do komercyjnego obiegu produkty, które kojarzymy obecnie z postacią żelu energetycznego. W 2009 roku nastąpił kolejny ważny krok w rozwoju firmy: produkcja przeniosła się całkowicie do Niemiec, dzięki czemu podniesiono standardy produkcji, a żele Squeezy zaczęły być szerzej dystrybuowane na całym świecie.

  Squeezy - co znajdziemy w ofercie?

  W ofercie Squeezy znajdziemy nie tylko żele, ale całą gamę produktów przeznaczonych dla sportowców wytrzymałościowych. Oprócz żeli Squeezy marka oferuje również batony energetyczne i proteinowe, napoje izotoniczne i regeneracyjne oraz suplementy z elektrolitami. To jednak żele Squeezy są zdecydowanie najpopularniejszym produktem tej marki. Squeezy oferuje dwa rodzaje żeli. Klasyczne, o bardziej gęstej konsystencji, które wymagają popicia wodą oraz wersja rozwodniona (“liquid”). Ta druga ma większą pojemność oraz zawiera w sobie już dodatek wody, dzięki czemu nie jest konieczne popijanie żeli z tej serii.

  Żele Squeezy - czym się wyróżniają?

  Squeezy Energy Gel to pionierskie produkty tego typu na skalę światową, oferujące sportowcom wytrzymałościowym rozwiązanie zapewniające optymalną wydajność podczas treningów i zawodów. Filozofia, która przyświeca formułom żeli Squeezy, zakazuje stosowania sztucznych i zbędnych składników, barwników oraz odrzuca wszystko, co mogłoby wpłynąć negatywnie na tolerancję żołądkową.

  Żele Squeezy charakteryzują się szczególnie niskim stężeniem cząsteczek rozpuszczonych (niską osmolalnością) oraz zapewniają wielostopniowe uwalnianie energii. Receptury obejmują warianty z kofeiną i bez kofeiny, a także opcjonalnie z dodatkiem izomaltulozy (składnika o niższym indeksie glikemicznym, co oznacza, że glukoza jest uwalniana we krwi w wolniejszy sposób). Dzięki temu zapewnione jest dłuższe i bardziej stabilne zaopatrzenie organizmu w energię. Wszystkie żele Squeezy widoczne w naszym sklepie internetowym dostępne są również w sklepie stacjonarnym w Poznaniu.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: