pixel
PACZKA W WEEKEND - złóż zamówienie do piątku do godziny 13:00 i otrzymaj je w sobotę
ilość znalezionych towarów: 51

Buty do biegania po górach męskie

Buty do biegania w górach — co je wyróżnia

Bieganie po górach zyskało w Polsce w ostatnich czasach ogromną popularność. Jeszcze 10 lat widok biegacza budził na górskich szlakach zdziwienie, a czasem wywoływał pobłażliwy uśmiech na twarzach piechurów, przemieszczających się z ciężkimi plecakami i w dość topornym obuwiu. Buty do biegania górskiego, podobnie jak całe wyposażenie biegacza górskiego, są dużo lżejsze i przede wszystkim niższe niż buty trekkingowe. Do biegania po górach potrzebujemy obuwia, które oprócz stabilności zapewni nam swobodę ruchu oraz odpowiednią pracę stawu skokowego. Wybierając buty do biegów górskich musimy brać pod uwagę szereg czynników, tak jak między innymi: rodzaj podłoża, po którym biegamy, długość treningów lub startów, naszą wagę, szerokość stopy oraz warunki atmosferyczne, w których przyjdzie nam biegać.

Buty do biegania po górach męskie — jak dobrać do rodzaju podłoża, podłoża po którym biegamy

Buty biegowe górskie muszą świetnie trzymać się nawierzchni, po której biegamy. Inaczej czeka nas wywrotka na szlaku, szczególnie gdy puścimy nogi na szybkim zbiegu. Przyczepność butów trailowych zapewnia bieżnik dopasowany do nawierzchni, którą pokonuje biegacz. Bieżnik butów do biegania górskiego, przeznaczony na błoto i śnieg powinien być agresywny i wyposażony w dość sporo kołki. Biegając po skałach sprawdzi się natomiast najlepiej nieco mniej agresywny bieżnik, stworzony z odpowiedniego rodzaju mieszanek gum, które będą chronić przed poślizgnięciem na mokrych kamieniach. Biegając po skalistym terenie musimy też pamiętać, aby wybrane przez nas modele miały odpowiednią dawkę amortyzacji, która ochroni nasze stawy przed dużymi przeciążeniami. Ma on szczególne w ➡️ butach do ultramaratonu.

Buty do biegów górskich — na co warto zwrócić uwagę

Jeśli chcesz zacząć biegać po górach i nadal zastanawiasz się, czy wybrać buty trailowe, czy trekkingowe, weź pod uwagę, że zakup butów dedykowanych bieganiu po górach znacząco wpłynie na tempo Twojego poruszania. Jeśli nie planujesz wycieczek z bardzo ciężkim plecakiem, buty do biegania po górach męskie mogą sprawdzić się także czasie dynamicznego marszu. Są one najczęściej wyposażonego w płytkę lub innego rodzaju materiał chroniący palce przed kamieniami. Buty do biegania po górach różnią się między sobą wielkością amortyzacji. U cięższych biegaczy, a także u wszystkich, którzy planują długie biegi w skalistym terenie, sprawdzą się dobrze amortyzowane modele. Jeśli planujesz jednak krótsze biegi górskie po terenie z przewagą utwardzonych lub miękkich ścieżek, wystarczą Ci modele o mniejszej amortyzacji. Są one najczęściej lżejsze i cechują się większą dynamiką, tak ważną, jeśli walczysz o jak najlepszy czas lub lokatę na biegu górskim.

Buty do biegania górskiego, jak wybrać model na wymarzony start trailowy

Jeśli startowałeś kiedyś w biegu górskim, zapewne wiesz, że dobór odpowiednich butów może mieć duże znaczenie na nasz wynik na mecie. Jeśli zaczynasz przygodę z bieganiem trailowym, wystarczy, że na początek wybierzesz jedne, jak najbardziej uniwersalne buty do bieganie w górach. Jeśli jednak zależy Ci na przebiegnięciu wymarzonego bieg w jak najszybszym czasie, postaraj się wcześniej zrobić rekonesans trasy i dobrać obuwie do warunków, które będą czekać Cię na szlaku oraz nawierzchni, którą będziesz pokonywać.Jeśli chcesz dowiedzieć sie więcej, jak wybrać najlepsze buty do biegania w terenie, sprawdź nasz najnowszy ranking butów trailowych.

Ranking butów trailowych męskich