pixel
ilość znalezionych towarów: 9

Buty dla pronatorów damskie

  Buty do biegania dla pronatorów damskie

  Zaczynając swoją przygodę z bieganiem i myśląc o zakupie butów biegowych warto rozpocząć od określenia swojego typu stopy. To właśnie on determinuje w pierwszym kroku to jakie powinniśmy kupić buty. Pronacja i supinacja to jednak dla wielu początkujących bardzo tajemnicze określenia. Mówią one o tym jak nasza stopa zachowuje się w trakcie przetaczania, które jest częścią każdego kroku biegowego. Jeśli z doświadczenia znane Ci jest wykrzywienie butów do środka oraz nadmierne skręcanie całej stopy do środka buta, zapewne należysz do grupy pronatorek. Osoby ze stopą pronującą często mają również płaskostopie. W tym wypadku odpowiednim rozwiązaniem będą buty do biegania stabilizujące.

  Buty do biegania damskie a pronacja

  Buty do biegania dla pronatorów posiadają dodatkowe wsparcie (wzmocnienie) w przyśrodkowej części podeszwy. Sprawia, to że nasza stopa nie ma tak dużej możliwości na nadmierne wykrzywienie się do środka, bo materiał w środkowej części buta jest twardszy. Buty ze wsparciem mają szczególne znaczenie podczas biegania po asfalcie oraz po utwardzonych nawierzchniach. Podczas biegania trailowego teren jest na tyle urozmaicony, że każdy nasz krok biegowy jest inny. W tych warunkach dodatkowa stabilizacja nie ma już tak dużego znaczenia. Z tego powodu na rynku znajdziemy znacznie więcej butów do biegania stabilizujących na asfalt i znacznie mniej trailowych butów ze wsparciem.

  Buty do biegania stabilizującego damskie - czy to modele dla mnie?

  Jeśli określenie czy masz stopę pronującą, neutralną czy supinującą (nadmiernie przetaczającą się na zewnętrzne krawędzie) jest dla Ciebie nadal zagadką, przyjrzyj się Swojemu łukowi stopy. Jeśli jest on bardzo niewielki albo niemal nie występuje prawdopodobnie będziesz potrzebować butów dla pronatorek. Żeby mieć pewność, że oceniasz go prawidłowo możesz wykonać test wodny. O tym jak to zrobić przeczytasz w artykule na naszym blogu: ➡️ pronacja czy supinacja?.