pixel
ilość znalezionych towarów: 47

Czapki do biegania z daszkiem

Czapki do biegania z daszkiem damskie i męskie

Latem oraz cieplejsze dni roku czapka do biegania staje się niemal obowiązkowym wyposażeniem każdego miłośnika tego sportu. Czapka z daszkiem do biegania ma wiele funkcji. Nie tylko chroni nasze oczy i twarz przed intensywni promieniami słonecznymi, ale także zatrzymuje pot, który możemy wytwarzać w czasie intensywnego wysiłku (dzięki czemu w mniejszym stopniu dostaje się on do oczu). Chroni także przed oślepieniem i zmniejsza ryzyko dostania udaru słonecznego. W czasie zawodów możesz zamoczyć czapkę wodą i przez to dodatkowo schłodzić głowę. Latem z reguły biegamy "na lekko", w myśl reguły "im mniej, tym lepiej", ale czapka z daszkiem to jeden z najważniejszych elementrów letniego sprzętu.

Czapki do biegania latem: co wyróżnia

Czapka biegowa z daszkiem jest znacznie lepiej oddychająca i lżejsza niż zwykła czapka do chodzenia (tzw. "bejsbolówka"). W czasie zawodów każdy gram ma znaczenie, więc niemal każda czapka biegowa wykonana jest z technicznych materiałów, zapewniających dobrą wentylację. Czapki do biegania są też dużo bardziej kompaktowe. Wiele z nich możesz złożyć i schować do ➡️ plecaka do biegania czy ➡️ pasa biegowego. W niektórych modelach możesz postawić daszek pionowo do góry - co pozwala regulować dostęp do słońca (tego typu rozwiązanie często wykorzystuje się w górach, na podbiegach podnosi się daszek, aby zyskać lepszą widoczność). Cienka czapka do biegania sprawdzi się także na wakacyjnych wyjazdach, wycieczkach w góry czy spacerach po mieście.

Czapka z daszkiem do biegania: rodzaje

Czapki do biegania dzielą się na kilka różnych kategorii, m.in. na truckerki do biegania czy bardziej klasyczne czapki do biegania z daszkiem. W tej drugiej grupie możemy wybrać rodzaj daszka: czy ma być klastyczny, twardy czy miękki? W tej drugiej wersji możemy taką czapkę łatwo schować. Rodzaj daszka możemy wybrać również ze względu na jego budowę: może być zupełnie płaski lub zakrzywiony. Odrębną kategorię stanowią czapki z daszkiem do biegania ultra. Są one wyposażone np. w chustę do ochrony szyi przed palącym słońcem oraz miejsce na lód. A jeśli nie czapka, to może lepiej sprawdzi się ➡️ daszek do biegania? W ofercie Natural Born Runners z pewnością znajdziesz odpowiednią czapkę do biegania latem!

Czapka biegowa z daszkiem: design dopasowany do Twoich potrzeb i upodobań

W Natural Born Runners znajdziesz szeroki wybór czapek najpopularniejszych producentów. Występują one w dziesiątkach wzorów i kolorów, tak aby idealnie uzupełnić Twój strój biegowy, bo czapka do biegania z daszkiem, to oprócz tych wszystkich walorów czysto praktycznych również po prostu element biegowego stylu. Przejrzyj ofertę NBR i znajdź coś dla siebie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: