pixel
Jak biegać zimą?

Rękawiczki do biegania zimą - wyjaśniamy jak wybrać najlepsze rękawiczki biegowe na zimę [damskie i męskie]

2023-11-22
Rękawiczki do biegania zimą - wyjaśniamy jak wybrać najlepsze rękawiczki biegowe na zimę [damskie i męskie]
Ręce to wrażliwy punkt naszego działa, który wraz ze stopami najszybciej ulega wychłodzeniu. Gdy jest zimno układ krążenia stara się utrzymać odpowiednią temperaturę narządów wewnętrznych, kosztem transportu krwi do kończyn, co potęguje uczucie zimna. Na szczęście na rynku istnieje wiele wartych uwagi rękawiczek do biegania, które pomogą utrzymać nam ręce w komfortowej temperaturze. Możemy wybierać pomiędzy klasycznymi rękawiczkami biegowymi, rękawiczkami ze specjalną owiewką, która chroni przed wiatrem czy w ekstremalnych przypadkach sięgnąć po rękawiczki wodoszczelne.

NA SKRÓTY: SZUKAM RĘKAWICZEK DO BIEGANIA:

SPIS TREŚCI:W tym poradniku opisujemy konkretne modele rękawiczek do biegania na cały przekrój warunków, na które trafisz biegając zimową porą. Co sezon aktualizujemy listę polecanych modeli.

[AKTUALIZACJA]: 23.11.23, sezon jesień/zima 2023/2024.

 1. Najpopularniejsze rodzaje rękawiczek do biegania  
 2. Opisy konkretnych modeli rękawiczek do biegania zimą 
 • Materialy używane w rękawiczkach do biegania zimą 


 • rękawiczki do biegania zimą damskie i meskie

  Rękawiczki do biegania to jeden z podstawowych zimowych sprzętów, których używać będziemy na każdym treningu. Zdjęcie: archiwum Buff.  NAJPOPULARNIEJSZE RODZAJE RĘKAWICZEK DO BIEGANIA  KLASYCZNE RĘKAWICZKI BIEGOWE

   

  Najpopularniejszy rodzaj rękawiczek biegowych, który sprawdzi się w umiarkowanie niskich temperaturach. Materiał, z którego wykonano tego typu rękawiczki jest zwykle wyłożony od środka cienką warstwą ciepłego meszku. Wstawki z elastycznego materiału ułatwiają dopasowanie i sprawiają, że rękawiczki dobrze układają się na palcach nie krępując ruchów. Obecnie większość rękawiczek do biegania posiada wbudowane specjalne nakładki na kciuk oraz palec wskazujący - dzięki nim możliwa jest obsługa smartfonów. Takie rękawiczki najczęściej wykonane są z materiału o średniej grubości i sprawdzają się w przedziale temperatur od -5 do +5 stopni.  


  Zobacz w sklepie wszystkie rękawiczki do biegania  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA Z "OWIEWKĄ"

   

  To praktyczne rozwiązanie łączy w sobie lekką konstrukcję klasycznych rękawiczek do biegania ze specjalnym panelem przeciwwiatrowym. "Owiewka" może być schowana w specjalnej kieszonce u góry rękawiczek lub nałożona jako dodatkowa ochrona przed wiatrem. W razie potrzeby zyskujemy więc dodatkową ochronę przed wiatrem i chłodem. To świetny patent, który pozwala używać rękawiczek do biegania w szerszym zakresie temperatur, do użytku w zasadzie przez cały sezon zimowy.  


  Zobacz w sklepie wszystkie rękawiczki do biegania z owiewką  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA CHRONIĄCE PRZED DESZCZEM/ŚNIEGIEM

   

  Na wypadek ekstremalnych sytuacji również mamy rozwiązanie! W ostatnich latach zimą w Polsce częściej można spotkać deszcz, czy generalnie wilgotną pogodę niż śnieg. Duża wilgoć w połączeniu z wiatrem często sprawia, że temperatura wydaje nam się niższa niż gdybyśmy biegali w mrozie, ale przy suchym powietrzu. W takich zmiennych warunkach świetnie sprawdzą się rękawiczki wodoszczelne. Ten rodzaj sprzętu przyda się również jeśli myślisz o bieganiu zimą w górach, czy startujesz w zimowych biegach górskich. W tego typu biegach takie rękawiczki często są na liście wyposażenia obowiązkowego. Rozwiązanie w postaci dwupalczastych rękawiczek z wodoodporną membraną to również świetny patent dla zmarzluchow - warto mieć takie rękawiczki pod ręką na wypadek załamania pogody. Nawet do codziennych treningów.  


  Zobacz w sklepie wszystkie rękawiczki wodoszczelne do biegania
  rękawiczki do biegania

  Wstawki z elastycznego materiału sprawiają, że rękawiczki do biegania łatwiej dopasować do dłoni. Zdjęcie: archiwum Rogelli.  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA NA OKRES PRZEJŚCIOWY (+5 stopni)

  Kiedy wybrać tego typu rękawiczki? Kiedy jest zimno, ale nie mocno mroźnie albo zwykle jest Ci ciepło w ręce i łatwo się przegrzewasz. W jednym i drugim przypadku dobrze sprawdzą się rękawiczki biegowe z poniższej listy. Wykonane z cienkich materiałów, ogrzewają dłonie, ale nie pozwalają im się przegrzać. Idealne na cieplejsze dni zimy lub intensywny trening.  

  PRZEZNACZENIE - trening w okresie wiosna/jesień, podczas cieplejszych dni zimy lub do intensywnego wysiłku zimą. Zalecany zakres temperatur: powyżej 5 stopni.   Zdjęcie żółtych rękawiczek Ronhill Classic Glove

  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA RONHILL CLASSIC GLOVE

  Ronhill Classic Glove to cienkie rękawiczki wykonane z lekkiego poliestru. Zapewnią odpowiedni komfort termiczny podczas treningów jesienno-zimową porą. Przeznaczone na cieplejsze dni zimy lub dla osób, którym łatwo przegrzewają się dłonie. Przedłużony mankiet dobrze ochronia dłonie oraz nadgarstki przed zimnem. Classic Glove to świetna propozycja klasycznych rękawiczek biegowych.

  KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5
  CENA: ➡️ (sprawdź aktualną cenę)

  Zobacz w sklepie

  Zdjęcie rękawiczek Newline Core Gloves

  RĘKAWICZKI BIEGOWE NEWLINE CORE GLOVES

  Newline Core Gloves to klasyczne, miękkie w dotyku rękawiczki do biegania zimą. Dodatkowy materiał na kciuku i palcu wskazującym umożliwia korzystanie z telefonu dotykowego bez konieczności ich zdejmowania. Odblaskowe logo przyda się podczas wieczornych treningów.

  KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5
  CENA: ➡️ (sprawdź aktualną cenę)

  Zobacz w sklepie

  Zdjęcie rękawiczek biegowych Inov-8 Train Elite Glove

  RĘKAWICZKI BIEGOWE INOV-8 TRAIN ELITE GLOVE

  Wyjątkowo przyjemne dla dłoni rękawiczki Inov-8 Train Elite Glove doskonale sprawdzą się jako podstawowa para rękawiczek do biegania w okresie jesienno-zimowym. Wyłożone od środka cienką warstwą ciepłego meszku zapewnią odpowiedni komfort termiczny, a większa niż standardowo ilość elastycznego materiału (w tym wypadku spandeksu) sprawia, że niekrępują ruchów palców i doskonale układają się na dłoniach. Rękawiczki posiadają krótki, dobrze dopasowany mankiet, który dokładnie zabezpiecza wnętrze dłoni przed przedostaniem się wiatru do środka.

  KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5
  CENA: ➡️ (sprawdź aktualną cenę)

  Zobacz w sklepie

  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA NA OKRES ZIMOWY (od -5 do +5 stopni)

  "Klasyczna" zima dla nas w NBR to temperatury w okolicach 0 stopni i mniej. To bieganie w mrozie, albo w zmiennych warunkach, gdy mróz nagle chwyta lub odpuszcza. W takich sytuacjach przydadzą się nieco cieplejsze rękawiczki. Dużo lepiej sprawdzą się więc modele, które oferują większą ochronę zarówno przed zimnem jak i przed wiatrem Poniżej kilka wartych polecenia modeli.  

  PRZEZNACZENIE - trening w okresie zimowym. Zalecany zakres temperatur: od +5 do -5 stopni.  Zdjęcie rękawiczek do biegania Ronhill Wind Block Flip Glove

  RĘKAWICZKI BIEGOWE RONHILL WIND BLOCK FLIP GLOVE

  Ronhill to brytyjska marka założona przez słynnego Rona Hilla. To jedna z najpopularniejszych firm produkujących sprzęt do biegania na Wyspach Brytyjskich. Ronhill to nie tylko wiele lat doświadczenia, ale przede wszystkim świetne produkty. Model Wind-Block Flip Glove to jedne z najbardziej uniwersalnych rękawiczek dostępnych na rynku, dzięki dodatkowemu panelowi przeciwwiatrowemu sprawdzą się w szerokim spektrum warunków pogodowych. Wiatroodporną "owiewkę" w zależności od potrzeb możemy założyć lub schować do specjalnej kieszonki. Średniej grubości materiał zapewnia odpowiedni komfort termiczny zarówno podczas temperatur powyżej 0 stopni jak i w trakcie treningów na mrozie.

  KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5
  CENA: ➡️ (sprawdź aktualną cenę)

  Zobacz w sklepie

  Zdjęcie rękawiczek do biegania Ronhill Wind Block Glove

  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA RONHILL WIND BLOCK GLOVE

  Rękawiczki Ronhill Wind-Block to praktyczna, dwuwarstwowa konstrukcja, która ochroni Twoje dłonie przed zimnem i jednocześnie zapewni świetną ochronę przed wiatrem. Wewnętrzna warstwa rękawiczek pokryta została od środka ciepłym meszkiem, który w połączeniu z elastycznymi wstawkami ułatwia dopasowanie do dłoni oraz zapewnia duży komfort użytkowania. Wierzchnia część rękawiczek Ronhill Wind-Block to natomiast wiatroodporna membrana, która nie tylko chroni przed wiatrem, ale jednocześnie zapewnia większą ochronę przed wilgocią.

  KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5
  CENA: ➡️ (sprawdź aktualną cenę)

  Zobacz w sklepie

  Zdjęcie rękawiczek do biegania Inov-8 Race Elite Glove

  RĘKAWICZKI BIEGOWE INOV-8 RACE ELITE GLOVE

  Rękawiczki Inov-8 Race Elite Glove to propozycja dla fanów doskonałych rozwiązań o niskiej wadze. Dzięki krótkiemu, dobrze przylegającemu do nadgarstków mankietowi, rękawiczki dają poczucie świetnego dopasowania. Cała konstrukcja rękawiczki jest odpowiednio rozciągliwa i świetnie układa się na dłoniach. Od środka Inov-8 Race Elite Glove wyłożone zostały cienką warstwą ciepłego meszku, który zadba o odpowiedni komfort termiczny podczas jesienno-zimowych treningów. Poza tym znajdziemy tu szereg bardzo praktycznych rozwiązań, które przydadzą się podczas zimowych treningów (obsługa smartfonów czy miękki materiał typu frotte na kciukach).

  KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
  CENA: ➡️ (sprawdź aktualną cenę)

  Zobacz w sklepie
  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA NA NAJWIĘKSZE MROZY (poniżej -5 stopni)

  W tym miejscu zebraliśmy rękawiczki do biegania, które najlepiej sprawdzą się w bardzo niskich temperaturach lub w przypadkach naprawdę kiepskich warunków pogodowych (duży wiatr, deszcz, śnieg itp.). Wodoszczelne modele to często element wyposażenia obowiązkowego na biegach ultra rozgrywanych zimą. Pamiętaj jednak, że to naprawdę "ciepłe" rozwiązania! Jeśli często się "grzejesz" podczas biegania lub nie jesteś przesadnym zmarzluchem, pozostań przy kategorii sprzętu od -5 do +5 stopni.

  PRZEZNACZENIE - trening podczas dużych mrozów lub aktywność o średniej i niskiej intensywności w wyższych temperaturach. Zalecany zakres temperatur: poniżej - 5 stopni


  Rękawiczki Newline Protect Gloves

  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA NA ZIMĘ NEWLINE PROTECT GLOVES

  Najpopularniejsze rękawiczki z kategorii tych ciepłych do używania na codziennych treningach. To propozycja na bardzo mroźne dni. Rękawiczki świetnie chronią przed wiatrem, posiadają również przylegający ściągacz, który dokładnie chroni okolice nadgarstka. Na wierzchniej części rękawiczki posiadają wycięcie w materiale (ręka wciąż pozostaje w pełni chroniona przed zimnem), aby większa ilość materiału mogła swobodnie ułożyć się na ręce.

  KOMFORT TERMICZNY: Ocena 5 na 5
  CENA: ➡️ (sprawdź aktualną cenę)

  Zobacz w sklepie

  Zdjęcie rękawiczek Inov-8 Extreme Thermo Mitt

  RĘKAWICZKI INOV-8 EXTREME THERMO MITT

  Potrzebujesz bardzo ciepłych i jednocześnie wodoodpornych rękawiczek? Na bieg ultra albo po prostu zawsze jest Ci zimno w ręce? Sprawdź Inov-8 Extreme Thermo Mitt. To dwupalczaste rękawice na ekstremalne warunki. Miks wodoodpornej membrany z polarem zapewnia ochronę przed deszczem oraz ciepło. Doskonałe rozwiązanie dla wiecznie marznących osób, które mogą nałożyć Extreme Thermo Mitt jako dodatkową, docieplającą warstwę.

  KOMFORT TERMICZNY: Ocena 5 na 5
  CENA: ➡️ (sprawdź aktualną cenę)

  Zobacz w sklepie  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA WODOSZCZELNE

  Na wypadek ekstremalnych sytuacji również mamy rozwiązanie! W ostatnich latach zimą w Polsce częściej można spotkać deszcz, czy generalnie wilgotną pogodę niż śnieg. Duża wilgoć w połączeniu z wiatrem często sprawia, że temperatura wydaje nam się niższa niż gdybyśmy biegali w mrozie, ale przy suchym powietrzu. W takich zmiennych warunkach świetnie sprawdzą się rękawiczki wodoszczelne. Ten rodzaj sprzętu przyda się również jeśli myślisz o bieganiu zimą w górach, czy startujesz w zimowych biegach górskich. W tego typu biegach takie rękawiczki często są na liście wyposażenia obowiązkowego. Rozwiązanie w postaci dwupalczastych rękawiczek z wodoodporną membraną to również świetny patent dla zmarzluchow - warto mieć takie rękawiczki pod ręką na wypadek załamania pogody. Nawet do codziennych treningów.

  PRZEZNACZENIE - trening podczas deszczowych oraz mroźnych, wietrznych dni.  Zdjęcie rękawiczek Dexshell Ultralite Gloves

  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA ZIMĄ DEXSHELL ULTRALITE GLOVES 2.0

  Dexshell Ultralite Gloves to najlżejsze i najcieńsze rękawiczki wodoszczelne z oferty Dexshell. Dexshell Ultralite Gloves wykonane zostały w bezszwowy sposób. Rękawiczki posiadają silikonowe nadruki po wewnętrznej stronie dla lepszego chwytu oraz umożliwiają obsługę smartfonów, dzięki specjalnym warstwom materiału na kciuku i palcu wskazującym. Przedłużony mankiet, średniej długości, świetnie zabezpiecza nadgarstki przed przewianiem. Dexshell Ultralite Glove doskonale sprawdzą się również jako rękawiczki do biegania zimą po górach czy jako element wyposażenia niektórych biegów ultra (np. UTMB, Zimowy Ultramaraton Karkonoski czy Łemkowyna Ultra Trail).

  KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5
  CENA: ➡️ (sprawdź aktualną cenę)

  Zobacz w sklepie
  Zdjęcie rękawiczek do biegania Dexshell ThermfitGloves

  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA ZIMĄ DEXSHELL THERMFIT GLOVES 2.0

  Trójwarstwowe, w pełni wodoodporne rękawiczki Dexshell Thermfit Gloves to jeden z naszych zimowych hitów! Spełniają wymogi takich biegów jak ZUK czy UTMB, przez co biegacze startujący w tych imprezach chętnie wybierają właśnie ten model. Rękawiczki dość ściśle przylegają do rąk - sprawdzają się więc jako pojedyncza warstwa. Posiadają przedłużony mankiet, który dokładnie zabezpiecza nadgarstki przed przewianiem. Silikonowe nadruki na wewnętrznej stronie zapewniają pewny chwyt. Co jest dość istotne jeśli biegasz z kijami trekkingowymi.

  KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
  CENA: ➡️ (sprawdź aktualną cenę)

  Zobacz w sklepie
  Zdjęcie rękawiczek Dexshell Stretchfit Gloves

  RĘKAWICZKI DO BIEGANIA ZIMĄ DEXSHELL STRETCHFIT GLOVES

  W porównaniu do innych modeli rękawiczek tego producenta Stretchfit Gloves wyróżniają się najlepszym chwytem i największą ilością miejsca na palce we wnętrzu rękawiczek. Tutaj również znajdziemy trzy warstwy: docieplająca z wełną merino od wewnątrz, w środku wodoszczelna membrana Porelle, a na zewnątrz mieszanka materiałów zwiększająca wyrzymałość. Jednak całość jest bardziej elastyczna i daje poczucie świetnego dopasowania do dłoni. Rękawiczki Dexshell Stretchfit posiadają silikonowe nadruki po wewnętrznej stronie dla lepszego chwytu oraz umożliwiają obsługę smartfonów, dzięki specjalnym warstwom materiału na kciuku i palcu wskazującym. Krótki, elastyczny mankiet chroni wnętrze rękawiczek przed zimnym wiatrem, jednocześnie dzięki krótszej długości daje poczucie lekkości. Przydatnym elementem jest mała, plastikowa sprzączka, która pozwala spiąć rękawiczki na czas przenoszenia ich

  KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
  CENA: ➡️ (sprawdź aktualną cenę)

  Zobacz w sklepie

  MATERIAŁY UŻYWANE W RĘKAWICZKACH DO BIEGANIA ZIMĄ


   

  • POLIESTER: ze względu na bardzo niski wskaźnik chłonności wilgoci jest to najczęstszy materiał stosowany w produkcji odzieży sportowej. Bardzo wytrzymały, elastyczny i nieodkształcający się. W połączeniu z odpowiednio dobranymi mieszankami materiałów (np. elastan, poliamid czy wełna merino) doskonale potrafi zaspokoić niemalże wszystkie potrzeby biegaczy.
  • ELASTAN / SPANDEX: wynaleziony w 1958 roku. Z miejsca wywrócił świat produkcji odzieży do góry nogami. Dzięki elastanowi można było zmniejszyć wagę materiałów, z których produkowano odzież, a jednocześnie zwiększyć ich trwałość oraz komfort użytkowania. Elastan sprawia, że odzież idealnie dopasowuje się do ciała, dzięki jego niesamowitej rozciągliwości (do 500%!). Po rozciągnięciu materiał wraca do swych pierwotnych wymiarów. Czasem zamiennie nazywany lycrą lub spandeksem. 
  • WEŁNA MERINO: choć nie oddycha tak dobrze jak włókna poliestrowe to jednak wśród materiałów używanych przy produkcji odzieży sportowej dorobiła sobie wyjątkowego miejsca. Odzież i akcesoria produkowane z niej nie tylko dają najwięcej ciepła, ale również grzeją gdy namokną. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku mniej intensywnego wysiłku. Merino przez bardzo długi czas nie chłonie zapachów. Rękawiczki do biegania z wełny merino idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które oczekują najlepszych parametrów cieplnych.


  Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
  Podziel się swoim komentarzem z innymi