pixel
PACZKA W WEEKEND - złóż zamówienie do piątku do godziny 13:00 i otrzymaj je w sobotę
ilość znalezionych towarów: 10

Skarpety wodoszczelne do biegania

  Skarpety wodoszczelne - dla kogo przeznaczone?


  Skarpety wodoszczelne z membraną cieszą się rosnącą popularnością w ostatnich latach. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla biegaczy, rowerzystów, turystów górskich, miłośników długich spacerów czy wszelkich innych osób, które dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu i chcą - bez względu na warunki pogodowe - zachować suche stopy. Użycie wodoodpornej membrany zapewnia pełną wodoszczelność, a jednocześnie pozwala skarpetom “oddychać”. Wykorzystasz je wszędzie tam, gdzie Twoje stopy narażone są na kontakt z wodą, błotem czy śniegiem.

  Skarpety wodoszczelne do biegania - czym się charakteryzują?


  Większość popularnych modeli dostępnych na rynku zrobiona została w formie trójwarstwowej, w której każda część pełni określoną funkcję. Ta wewnętrzna, położona najbliżej stóp, odpowiada za komfort termiczny. W zależności od modelu znajdziesz tutaj wersje z dodatkiem wełny merino lub syntetycznych materiałów. Warstwa zewnętrzna skarpetek wodoszczelnych do biegania pełni rolę ochronną. Wykonuje się ją z wytrzymałych, odpornych na ścieranie materiałów.

  To, co najważniejsze w skarpetach wodoodpornych znajduje się w środkowej części. Umiejscowiono w niej wodoszczelną membranę, dzięki której stopy pozostają suche nawet w najbardziej "mokrych" warunkach. Popularni producenci tacy jak Dexshell (➡️ skarpety wodoszczelne Dexshell) czy Bridgedale stosują własne membrany. Taka trójwarstwowa konstrukcja sprawia, że skarpety wodoszczelne do biegania są zwykle grubsze niż klasyczne skarpetki.

  Skarpetki wodoszczelne do biegania - alternatywy


  Pośród dostępnych modeli możemy wybierać pomiędzy cieplejszymi skarpetami (te najczęściej posiadają w składzie wełnę merino) - które sprawdzą się albo w przypadku biegowych zmarzluchów albo podczas mniej intensywnego wysiłku - lub cieńszymi wersjami dedykowanymi biegaczom. Skarpetki wodoszczelne do biegania różnią się również między sobą wysokością cholewki. Bez względu na wybrany model, każdy z nich oferuje pełną wodoszczelność. Warto jednak pamiętać, że jak każdy produkt membranowy również skarpety nieprzemakalne będą słabiej “oddychały” niż modele pozbawione membrany. Dlatego warto dobrze wybrać model przeznaczony do odpowiedniego poziomu aktywności.

  Ciekawą alternatywą dla wodoszczelnych skarpet do biegania są ➡️ skarpety z wełny merino, nie są co prawda wodoodporne, ale nawet gdy ulegną przemoczeniu nadal będą do pewnego stopnia ogrzewały stopy. Jednocześnie będą lepiej "oddychały" niż wersje wodoszczelne. Razem ze skarpetami nieprzemakalnymi do biegania warto rozważyć również zakup ➡️ stuptutów do biegania. To specjalne ochraniacze na buty, które zabezpieczają ich wnętrze przed przedostawaniem się drobnych elementów takich jak błoto czy kamienie. Do pewnego stopnia chronią również (w zależności od wybranego modelu) przed dostawaniem się wody.

  Skarpety wodoszczelne na rower i inne aktywności


  Oprócz biegania skarpety z membraną wykorzystasz również podczas jazdy na rowerze. W trakcie biegu stopy nieustannie pracują i generują ciepło. Nawet jeśli zdarzy Ci się biegać w deszczu to przemoczenie stóp nie będzie takim problemem jak na rowerze. Natomiast podczas jazdy stopy są zdecydowanie bardziej narażone zarówno na przemoczenie jak i szybkie wychłodzenie. Odpowiednio dobrane skarpety wodoszczelne zapewnią ochronę przed deszczem oraz odpowiednio ogrzeją stopy. Sprawdzą się lepiej niż zwykłe skarpety neoprenowe, które choć również zapewniają wodoodporność, to zdecydowanie gorzej “oddychają” i łatwiej w nich zapocić stopy.

  Skarpety wodoszczelne do biegania - świetna alternatywa dla butów z membraną gore-tex


  Skarpety wodoszczelne często używane są jako alternatywa lub zastępstwo butów z GTX. Ma to szereg zalet. Skarpety możesz założyć tylko wtedy, kiedy rzeczywiście istnieje taka realna potrzeba. Nawet w okresie zimowym nie zawsze potrzebujemy butów z wodoszczelną membraną G-TX. Skarpety natomiast wykorzystasz razem ze swoimi ulubionymi butami i nawet jeśli nie są one wodoodporne, to dzięki wodoszczelnym skarpetom do biegania stopy nadal pozostaną suche. Jeśli jednak nie przekonują Cię same skarpety, sprawdź ofertę butów z membraną gore tex: