Przewodnik po marce

Ultimate Direction - plecak do biegania czy kamizelka biegowa?

2019-08-22
Ultimate Direction - plecak do biegania czy kamizelka biegowa?
 Ultimate Direction to amerykańska marka produkująca kamizelki i plecaki oraz inne akcesoria do biegania.. To specjaliści w temacie przenoszenia sprzętu na długich dystansach. Ultimate Direction to wysoka jakość sprzętu i duża funkcjonalność. W tym tekście przybliżymy ich najlepsze produkty oraz podpowiemy jaki konkretny model plecaka Ultimate Direction wybrać. 


SPIS TREŚCI:Ten artykuł to taki typowy "evergreen", czyli materiał, który wiecznie będzie na czasie. Dlaczego? Bo chcemy go stale aktualizować, razem z kolejnymi sezonami i kolejnymi nowościami wprowadzanymi przez tę amerykańską markę. Zerknij na spis treści, aby przejść do interesującej Cię sekcji:

[AKTUALIZACJA]: sezon jesień/zima 2019


HISTORIA ULTIMATE DIRECTIONUltimate Direction, to istniejąca od 1985 na rynku amerykańska firma wywodząca się z Boulder (czyli mekki sportów outdoorowych). Wszystko zaczęło się od tego, że założyciel Ultimate Direction, Bryce Thatcher miał problem z piciem podczas licznych wypraw rowerowych. Nie mógł znaleźć idealnego rozwiązania, dlatego wziął sprawy w swoje ręce i sam uszył swój pierwszy plecak rowerowy. Zrobił to na maszynie do szycia swojej mamy.

To właśnie w 1985 roku firma Ultimate Direction wymyśliła całkowicie nową kategorię produktów, a mianowicie plecak z bukłakiem. Zaprojektowała także pierwszy pas biodrowy przeznaczony do przenoszenia butelek z płynem, a już kilka lat później stworzyła pierwszą butelkę/bidon do przenoszenia wody w dłoni. Trzydzieści lat później powstały pionierskie plecaki-kamizelki do transportu płynów, które przylegały do ciała i zapewniały maksymalny komfort podczas uprawiania sportu. Wprowadzona została również pierwsza kolekcja damska. Te innowacyjne wynalazki zaczęły wyznaczać kierunek w kwestii nawodnienia organizmu podczas wysiłku. Produkty Ultimate Direction projektowane są przez sportowców dla sportowców. Marka wspiera i współpracuje z najlepszymi zawodnikami świata, takimi jak: Scott Jurek czy Antony Krupicka. Są oni nie tylko ambasadorami UD, ale również partnerami marki, a przede wszystkim najlepszymi testerami.

MOTTO ULTIMATE DIRECTION:

Designed by athletes, for athletes
(Zaprojektowane przez sportowców dla sportowców).

Plecaki Ultimate Direction

KRÓTKI PRZEGLĄD KATEGORII SPRZĘTU ULTIMATE DIRECTION


 

  • KAMIZELKI BIEGOWE ULTIMATE DIRECTION: to znak rozpoznawczy Ultimate Direction. Obecnie na rynku dostępna jest 4 generacja plecaków. W ofercie Natural Born Runners mamy je w sprzedaży od wersji 2.0 i muszę przyznać, że faktycznie widać spory postęp na przestrzeni lat. Kamizelki są coraz lepiej przemyślane i wykonywane z coraz to lepszych materiałów (lżejszych i przyjemniejszych dla ciała). UD to firma, która zaczynała od kamizelek i to widać na każdym kroku. Jakość materiałów, funkcjonalność, a przede wszystkim dbałość o detale.
  • PASY DO BIEGANIA: podobny postęp widać w przypadku pasów do biegania. UD zaczynało niemalże od klasycznych nerek biegowych, czyli pasów z twardym bidonem. Obecnie najpopularniejsze rozwiązania to zastosowanie soft flasków i miękkich, elastycznych materiałów. Pasy biegowe w niektórych przypadkach mogą zastępować uzycie kamizelek, ale coraz częściej biegacze stosują rozwiązania hybdrydowe, czyli pas + mniejsza kamizelka.
  • BIDONY DO RĘKI: to rozwiązanie to koncept bardzo popularny na amerykańskim rynku. Wystarczy obejrzeć kilka relacji np. z Western States Endurance i w oczy rzuca się duża ilość biegaczy wyposażonych w bidony do ręki. W Polsce jednak ten sposób biegania raczej się nie przyjął. W sprzedaży można znaleźć takie bidony, ale to forma ciekawostki, niż coś czego faktycznie nasi rodzimi biegacze używają w trakcie biegów. My zdecydowane częściej wybieramy plecaki i pasy biegowe!
  • AKCESORIA: Ultimate Direction to również producent świetnych akcesoriów takich jak soft flaski czy bukłaki. Szczególnie warte polecenia są ich genialne flaski o pojemności 0,5l. Wyróżniają się szeroką i bardzo praktyczną nakrętką. Dzięki zastosowaniu niejednolitej powierzchni korek bardzo łatwo odkręcić nawet mokrymi czy spoconymi dłońmi (co zdarza się szczególnie często latem). Szeroki wlew natomiast ułatwia uzupełnianie wody. 1,5 i 2,0l bukłaki stanowią natomiast świetne uzupełnienie kamizelek - i w razie potrzeby umożliwiają przenoszenie dużych zapasów wody.

 

 

 

KAMIZELKI I PLECAKI BIEGOWE ULTIMATE DIRECTION - OPIS MODELIPoniżej znajdują się krótkie opisy wszystkich kamizelek z serii Signature, czyli tej sygnowanej nazwiskami znanych i cenionych amerykańskich biegaczy ultra. Timothy Olson, Anton Krupicka czy Scott Jurek od wielu już lat pomagają udoskonalać produkty Ultimate Direction. W ofercie znajdziemy zarówno minimalistyczne kamizelki, które idealnie sprawdzą się podczas krótkich startów w zawodach czy codziennych treningów, po większe plecaki przeznaczone na biegi ultra czy sprzęt do wykorzystania również w trakcie pokonywania bardzo długich dystansów w górach (tak popularne w Ameryce FKT, czyli fastest known time - rekordowe przebiegi na długich szlakach turystycznych). Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek co do wyboru odpowiedniej wielkości plecaka to znajdziesz je w poradniku "jak wybrać plecak do biegania?".

 

Kamizelka Ultimate Direction Race Vest 5,31l

PLECAK DO BIEGANIA ULTIMATE DIRECTION RACE VEST 5,31l

Race czyli wyścig. To zdecydowanie najmniejsza i najlżejsza kamizelka dostępna w ofercie UD. Jak sama nazwa wskazuje idealnie sprawdza się w trakcie krótszych startów w zawodach lub na treningach. Pozwala przenosić 2 soft flaski po 0,5l, czyli w sam raz trening czy krótki start. Do tego znajdziesz w niej 3 kieszonki i zaczepy na kije trekingowe. Z tyłu kamizelki znajduje się nieduża komora na zamek z dostępem od obydwu stron. Góra pleców pozostaje odkryta, dzięki temu zyskujemy świetną wentylację pleców. Ultimate Direction Race Vest 4.0 to doskonałe rozwiązanie dla biegowych minimalistów!


PRZEZNACZENIE: codzienny trening / krótki bieg górski do 21km
 POJEMNOŚĆ: 5,31l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2 x 500ml
SPOSÓB REGULACJI: z przodu 2 zapięcia na klamrę  i 2 ściągacze z tyłu
ILOŚĆ KIESZENI: ( w tym 2 na soft flaski)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 2 soft flaski do 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: brak
MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: tak, z przodu 
 ELEMENTY DODATKOWE: -
WAGA: 150 g (bez soft flasków)
 CENA: 439 PLN

 

 

 

Kamizelka do biegania Ultimate Direction Ultra Vest 10,32l

PLECAK DO BIEGANIA ULTIMATE DIRECTION ULTRA VEST 10,32lO ile Race Vest to było idealne rozwiązanie na krótkie starty czy treningi, tak UD Ultra Vest to pełnoprawna ultra kamizelka! Pojemność 10litrów pozwala komfortowo spakować się również na dłuższe biegi, na które wymagana jest większa ilość obowiązkowego sprzętu. Jednocześnie Ultra Vest 4.0 wciąż pozostaje lekka i kompaktowa. Jeśli nie jest wypełniona w całości można ją łatwo skompresować elastyczną linką. Do kamizelki zmieści się bukłak 2l. W przedniej części znajdziemy sporo podręcznych kieszonek na rzeczy, które lubimy mieć blisko siebie w trakcie biegu (żele, telefon itp.).


PRZEZNACZENIE: krótszy bieg ultra od 21 do 70km / dłuższy bieg ultra od 70 do 130km
 POJEMNOŚĆ: 10,32l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2 x 500 ml (plus opcjonalnie bukłak 2l)
SPOSÓB REGULACJI: z przodu 2 zapięcia na klamrę i 2 ściągacze z tyłu
ILOŚĆ KIESZENI: 11 ( w tym 2 na soft flaski)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 2 soft flaski do 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak (do kupienia osobno)
MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: gwizdek, elastyczna linka
WAGA: 208 g (rozmiar M bez flasków), 314 (z flaskami)
 CENA: 499 PLN

 

 

Kamizelka do biegania Ultimate Direction Mountain Vest 13,27l

KAMIZELKA BIEGOWA ULTIMATE DIRECTION MOUNTAIN VEST 13,27l

Najpopularniejsza kamizelka z oferty Ultimate Direction! Opcja dla biegaczy startujących na najdłuższych i najbardziej wymagających (i fizycznie i sprzętowo) biegach. 13 litrów pojemności to dość miejsca, żeby spakować się zarówno na długie ultra, ale i całodzienną wycieczkę po górach. Spora ilość miejsca na przechowywanie sprzętu w przedniej części sprawia, że dobrze spakowanej kamizelki UD Mountain Vest 4.0 praktycznie nie musimy ściągać w trakcie biegu. Wszystko niezbędne zawsze mamy pod ręką. W tym bardzo łatwo dostępną i wygodną dużą kieszeń na zamek (np. na telefon). Kamizelka posiada zaczepy na kije trekingowe zlokalizowane w przedniej części. 


PRZEZNACZENIE: dłuższy bieg ultra od 70 do 130km
 POJEMNOŚĆ: 13,27l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2 x 500 ml (plus opcjonalnie bukłak 2l)
SPOSÓB REGULACJI: z przodu 2 zapięcia na klamrę i 2 ściągacze z tyłu
ILOŚĆ KIESZENI: 16 (w tym 2 na soft flaski)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 2 soft flaski do 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak (do kupienia osobno)
MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: gwizdek
WAGA: 275 g (rozmiar M bez flasków), 381 g (rozmiar z flaskami)
 CENA: 629 PLN

 

 

Kamizelka do biegania Ultimate Direction Adventure Vest 16,4l

KAMIZELKA DO BIEGANIA ULTIMATE DIRECTION ADVENTURE VEST 16,4l

To ostatni model z serii Signature Vest, czyli kamizelek sygnowanych konkretnymi biegaczami. Model Adventure Vest 4.0 początkowo firmował swoim nazwiskiem Peter Bakwin, to gość, który założył popularne forum nt. F.K.T i w zasadzie rozkręcił całą zabawę w bieganie po szlakach "na szybkości". Sam ma na koncie wiele rekordowych przejść i plecak UD Adventure Vest 4.0 jest owocem współpracy z marką Ultimate Direction. Powstał w ten sposób sprzęt, który łączy dwa światy: biegania trailowego z długodystansową turystyką górską. Jeśli szukasz plecaka o dużej pojemności na długie biegi ultra i trasy pokonywane we własnym tempie (niekoniecznie rekordowym), to UD Adventure Vest 4.0 jest jedną z najlepszych opcji dostępnych na rynku!


PRZEZNACZENIE: bardzo długie biegi ultra ponad 130km / wyrypy biegowe
 POJEMNOŚĆ: 16,4l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 1 x 500 ml (plus opcjonalnie bukłak 2l)
SPOSÓB REGULACJI: z przodu 2 zapięcia na klamrę i 2 ściągacze po bokach
ILOŚĆ KIESZENI: 17 ( w tym 1 na soft flask)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 1 soft flask 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak (do kupienia osobno)
MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: gwizdek
WAGA: 312g
 CENA: 659 PLN

 

 


PLECAKI I KAMIZELKI ULTIMATE DIRECTION DLA KOBIETObok podstawowej kolekcji Signature sygnowanej nazwiskami znanych biegaczy ze świata męskiego ultra, Ultimate Direction przygotowało również kamizelki dedykowane kobietom. Damskie wersje w nazwie modelu mają dopisek "vesta" i zaprojektowane zostały przy udziale biegających kobiet. Dzięki temu Ultimate Direction udało się stworzyć kamizelki dopasowane do potrzeb biegaczek zarówno pod względem funkcjonalności jak i odpowiedniego dopasowania. Co nie było możliwe podczas korzystania z plecaków bez podziału ze względu na płeć. W ofercie UD znajdziemy trzy pojemności damskich kamizelek biegowych. Poniżej krótkie opisy każdej z nich.  


Damska kamizelka Ultimate Direction Race Vesta 8,1l

DAMSKA KAMIZELKA DO BIEGANIA ULTIMATE DIRECTION RACE VEST 8,1l

Najmniejsza z dostępnych w ofercie UD kamizelek damskich. Choć przyznać trzeba, że 8l to całkiem spora i praktyczna pojemność. W przedniej części UD Race Vesta znajdziemy miejsce na 2 flaski oraz 2 kieszenie na zamek. W sam raz na mniejszy telefon czy zapas żeli i batonów. W głównej komorze możemy zamontować bukłak oraz spakować większe gabarytowo rzeczy. Elastyczna linka w tylnej części plecaka pozwala przytroczyć np. kurtkę. Kamizelka posiada zaczepy na kije trekingowe oraz system Comfort Cinch do optymalnego dopasowania. 


PRZEZNACZENIE: krótszy bieg ultra od 21 do 70km
 POJEMNOŚĆ: 8,1l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2 x 500 ml (plus opcjonalnie bukłak 1,5l)
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: z przodu 2 zapięcia na klamrę i 2 ściągacze z tyłu
ILOŚĆ KIESZENI: 6
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 2 soft flaski do 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak, (do kupienia osobno)
MIEJSCE NA KIJE TREKKINGOWE tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: elastyczna linka 
WAGA: 271 g (z flaskami)
 CENA: 449 PLN

 

 Plecaki Ultimate Direction damskie

Damska kamizelka Ultimate Direction Ultra Vesta 10l

DAMSKA KAMIZELKA DO BIEGANIA ULTIMATE DIRECTION ULTRA VESTA 10l

Ultra Vesta to bardziej rozbudowana wersja swojej mniejszej siostry - Race. W przedniej części znajdziemy podobny układ, jedyne różnice to możliwość przesuwania pasków spinających kamizelkę na ruchomej szynie oraz dodatkowe mocowanie w kaburze na soft flaski, które pozwala lepiej ściągnąć tę kieszeń. Więcej różnic znajdziemy z tyłu. Podwójna komora oraz dwie kieszenie zamykane na zamek dają spore możliwości jeśli chodzi o pojemność UD Ultra Vesta. Dodatkowo na zewnętrznych krawędziach znajdziemy specjalne uchwyty do zaczepienia elastycznej linki - dzięki temu możemy skompresować kamizelkę do mniejszych rozmiarów. Ultra Vesta to przemyślana i praktyczna kamizelka, której pojemność umożliwia spakowanie się na większość biegów ultra. 


PRZEZNACZENIE: krótszy bieg ultra od 21 do 70km, dłuższy bieg ultra od 70 do 130km
 POJEMNOŚĆ: 10l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2 x 500 ml (plus opcjonalnie bukłak 2l)
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: z przodu 2 zapięcia na klamrę i 2 ściągacze z tyłu
ILOŚĆ KIESZENI: 9 (w tym 2 na soft flaski)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 2 soft flaski do 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak, (do kupienia osobno)
MIEJSCE NA KIJE TREKKINGOWE tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: elastyczna linka, zaczepy do kompresji plecaka
WAGA: 237 g (rozmiar XS/S bez flasków), 343 (z flaskami)
 CENA: 529 PLN

 

 

Damska kamizelka Ultimate Direction Race Vest 12,4l

DAMSKA KAMIZELKA BIEGOWA ULTIMATE DIRECTION ADVENTURE VEST 12,4l

Adventure Vesta to najbardziej pojemna z damskich kamizelek do biegania w ofercie Ultimate Direction. Zarówno w przedniej części kamizelki jak i z tyłu znajdziemy sporo zakamarków do schowania potrzebnego sprzętu. Ta ilość dostępnej przestrzeni magazynowej sprawia, że UD Adventure Vesta to rozwiązania na najdłuższe biegi ultra lub długie wyprawy trekkingowe w górach. Multum kieszeni i kieszonek pozwala uporządkować cały dobytek, a ich łatwa dostępność sprawia, że wszystko, czego potrzebujesz zawsze jest pod ręką. Podobnie jak w modelu Ultra całą komorę główną kamizelki da się skompresować. 


PRZEZNACZENIE: dłuższy bieg ultra od 70 do 130km
 POJEMNOŚĆ: 12,4l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 1 x 500 ml (plus opcjonalnie bukłak)
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: z przodu 2 zapięcia na klamrę i 2 ściągacze z tyłu
ILOŚĆ KIESZENI: 7
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 1 soft flask do 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak, (do kupienia osobno)
MIEJSCE NA KIJE TREKKINGOWE tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: zaczep na raki, elastyczna linka, zaczepy do kompresji plecaka
WAGA: 271 g (z flaskami)
 CENA: 679 PLN

 


PASY DO BIEGANIA ULTIMATE DIRECTIONJeśli nie potrzebujesz całego plecaka, ale czegoś mniejszego do przenoszenia wody i niezbędnych akcesoriów, to w ofercie Ultimate Direction również znajdziesz kilka ciekawych propozycji pasów do biegania. Kilka dostępnych wariantów oraz pojemności pozwoli Ci wybrać odpowiedni pas do Twoich potrzeb. Wszystkie przedstawione pasy posiadają w zestawie bidon lub soft flask.

Pas Ultimate Direction Race Belt 4.0

PAS BIEGOWY ULTIMATE DIRECTION RACE BELT 4.0Jeśli nie jesteś przekonany do pasów biodrowych, a zależy Ci na podobnej funkcjonalności to koniecznie przyjrzyj się Ultimate Direction Race Belt. Wykonany z ultralekkich i doskonale oddychających materiałów pas świetnie przylega do ciała. Podwójny rzep i szerszy tył sprawiają, że pas jest stabilny i nie uwiera w czasie biegu. Pojemna tylna kieszeń pomieści, telefon, zapas żeli i flaska 0,5l (dołączony do zestawu z pasem). Z tyłu znajdują się również specjalne, elastyczne pętle, którymi przytroczysz kurtkę, albo kije trekkingowe. Dzięki temu, że długość pętli możesz łatwo regulować, doczepianie kijów jest wyjątkowo łatwe.


PRZEZNACZENIE: codzienny trening / start w maratonie / start w biegu ultra
 RODZAJ PASA: pas biegowy
LICZBA KIESZENI: 3, w tym 1 na zamek
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: rzepy z dwóch stron 
MIEJSCE NA TELEFON: tak, osobna kieszeń na zamek
 MIEJSCE NA BIDON: tak, 1 x 0,5l soft flask (w zestawie z pasem)
MOCOWANIE NA NUMER STARTOWY: brak
 MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: brak
ELEMENTY DODATKOWE: elastyczne pętle do zaczepienia np. kurtki / mała kieszonka na rzep np. na Saltsticki
 WAGA: 72 g 
CENA: 199 PLN

 

Pas Ultimate Direction Ultra Belt 4.0

PAS BIEGOWY ULTIMATE DIRECTION ULTRA BELT 4.0

 

Nie chcesz zabierać plecaka, a masz długie wybieganie w planach? A przy okazji potrzebujesz dość dużo picia? Ultimate Direction Ultra Belt 4.0 to opcja dla Ciebie! Pas wyposażony jest w dwie kabury na 0,5 litrowe flaski. Poprawione wersje flasków są teraz jeszcze łatwiejsze w obsłudze (specjalne wypustki na nakrętce pomagają odkręcać je mimo spoconych/mokrych rąk - niesamowicie praktyczny detal!). Oprócz tego z tyłu znajdziemy całkiem sporą komorę, która zmieści telefon i zapas jedzenia. Kurtkę, na wszelki wypadek, przymocujemy za pomocą elastycznej linki. Z przodu na rzepie znajduje się mała kieszonka - tu możesz schować SaltSticki, czy inne drobne kapsułki. Pas dopasowuje się za pomocą silnego rzepa umieszczonego po obu stronach.


PRZEZNACZENIE: codzienny trening / start w maratonie / start w biegu ultra
 RODZAJ PASA: pas biegowy 
LICZBA KIESZENI: 5, 1 na zamek, 1 na rzep, 2 kabury na soft flaski + 1 mała kieszonka na Saltsticki
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: rzepy z dwóch stron  
MIEJSCE NA TELEFON: tak, kieszeń na zamek
 MIEJSCE NA BIDON: tak, 2 x 0,5l soft flask (2 sztuki w zestawie)
MOCOWANIE NA NUMER STARTOWY: brak
 MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: brak
ELEMENTY DODATKOWE: elastyczna linka do zaczepienia np. kurtki / mała kieszonka na rzep np. na Saltsticki
 WAGA: 130 g
CENA: 269 PLN

 

Pas Ultimate Direction Mountain Belt 4.0

PAS BIEGOWY ULTIMATE DIRECTION MOUNTAIN BELT 4.0Ultimate Direction Mountain Belt 4.0 to pojemny pas biegowy z bidonem w zestawie. Twarda butelka 0,5 posiada wygodną kieszeń ze specjalną elastyczną zawleczką, która pilnuje aby bidon nie wypadł w trakcie biegu. Spora komora główna pomieści naprawdę wiele, sprytna kieszonka na rzep w środku pozwala ukryć telefon. Z zewnątrz do komory przymocowano elastyczną linkę, do której można przytroczyć np. kurtkę. Pas z odbydwu stron posiada mocne rzepy, którymi łatwo można wyregulować odpowiednie dopasowanie. W przedniej części znajdziemy dodatkową malutką kieszonkę np. na Saltsticki. Z racji swojej pojemności pas UD Mountain Belt 4.0 polecamy szczególnie na bardzo długie treningi latem lub na starty w zawodach, kiedy chcesz zrezygnować z plecaka. 


PRZEZNACZENIE: codzienny trening / start w biegu ultra
 RODZAJ PASA: pas biegowy
LICZBA KIESZENI: 4 , 1 na zamek / 1 na rzep w komorze głównej / 1 na rzep na pasku / 1 kieszeń na bidon
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: rzepy z dwóch stron  
MIEJSCE NA TELEFON: tak, kieszeń na zamek
 MIEJSCE NA BIDON: tak, 1 x 0,5l (bidon 0,5l w zestawie) 
MOCOWANIE NA NUMER STARTOWY: brak
 MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: brak
ELEMENTY DODATKOWE: elastyczna linka do zaczepienia np. kurtki / mała kieszonka na rzep np. na Saltsticki / specjalna kieszeń na telefon /
 WAGA: 182 g
CENA: 199 PLN

 

Technologie w plecakach Ultimate Direction


TROCHĘ TEORII, CZYLI RZECZ O TECHNOLOGIACH W ULTIMATE DIRECTIONPoniżej znajdziesz kilka filmików pokazujących możliwości kamizelek i plecaków Ultimate Direction. Dowiesz się z nich m.in jak zamontować bukłak w plecaku, jak przytroczyć kije trekingowe, czy jak idealnie dopasować plecak za pomocą systemu Comfort Cinch. 


Jak odpowiednio dopasować kamizelkę / plecak biegowy Ultimate Direction?


Jak przytroczyć kije trekkingowe do plecaka / kamizelki Ultimate Direction?


Jak umieścić bukłak w kamizelce / plecaku biegowym Ultimate Direction?


Jak skompresować plecak / kamizelkę do biegania Ultimate Direction?

JAK DOBRAĆ ROZMIAR KAMIZELEK I PLECAKÓW DO BIEGANIA ULTIMATE DIRECTION?Dobierając zarówno damskie jak i męskie kamizelki pomiaru należy dokonać poniżej linii żeber. Przymiarki warto dokonać na biegowych ciuchach.  


Wytyczne dla kobiet:

Jak dobrać rozmiar damskich kamizelek Ultimate Direction


Wytyczne dla mężczyzn:

Jak dobrać rozmiar męskich kamizelek Ultimate Direction
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel